آشتیان- ایرنا- رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان آشتیان گفت: 14 هزار مسافر در نوروز امسال از این شهرستان دیدن کردند.

ˈمحمد طهماسبیˈ روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: 64 نفر از جوانان داوطلب آشتیانی از شاخه های دانش آموزی، دانشجویی و آزاد با شرکت در اجرای طرح راهنمایان نوروزی به ارائه خدمات به این مسافران پرداختند.

هلال احمر اشتیان


وی اضافه کرد: در این طرح که از بیست و هشتم اسفند 92 تا چهاردهم فروردین ماه 93 ادامه داشت؛ 7 هزار و 500 بروشور، یک هزار و 500 کیف کمک های اولیه، ملزومات ابتدایی و آب معدنی بین مسافرین نوروزی شهرستان توزیع شد.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان آشتیان با بیان اینکه تعداد مراجعین و مسافرین نوروزی این شهرستان نسبت به سال گذشته افزایش چشمگیری یافته، افزود: در طرح راهنمایان نوروزی شهرستان دو گروه سیار و یک پایگاه ثابت در راستای ارج نهادن و استقبال از مسافرین در محورهای مواصلاتی آشتیان فعالیت کردند.

وی گفت: نوروز امسال با اسکان موقت مسافران در پایگاه های جمعیت هلال احمر به ویژه پایگاه ثابت دوراهی راهجرد و توزیع اقلام غذایی از مسافرین پذیرایی شد.

وی اظهار کرد: خوشبختانه در سفرهای نوروزی امسال هیچگونه حادثه رانندگی رخ نداده است که این امر نشان از توجه مردم و رانندگان به توصیه های پلیس راهور است.

طهماسبی اضافه کرد: آذین بندی شهر با پرچم های هلال احمر، نصب پلاکاردهای آموزشی، استقرار کانکس با آرم و پرچم هلال احمر، توزیع کارت تبریک سال نو و توزیع کیسه زباله برای جمع آوری زباله های نوروزی از دیگر اقدامات جمعیت هلال احمر آشتیان در طرح راهنمایان نوروزی این شهرستان بود