آشتیانی: آرژانتین راهی برای گل‌زنی پیدا نکرد


کارشناس فوتبال ایران گفت: آرژانتین برای گل‌زنی راهی پیدا نکرد.


 ابراهیم آشتیانی در مورد نیمه اول دیدار مقابل آرژانتین گفت: ایران در کار دفاعی بسیار خوب و عالی کرد. متأسفانه همچنان در بین بچه‌های ما ترس وجود دارد و وقتی صاحب توپ می‌شویم نمی‌توانیم از موقعیتمان استفاده کنیم. باید فعالیتمان را در کار حمله بیشتر کنیم.

وی افزود: آرژانتین برای رسیدن به گل راهی پیدا نکرده و تنها توپ را به کناره‌ها می‌برد. خوشبختانه توپ‌های آنها از کناره‌ها یا به اوت رفته یا توسط مدافعان ما دفع شده است. بچه‌های ما باید بتوانند به یکدیگر پاس بدهند و توپ را از منطقه دفاع جلو ببرند. بعید می‌دانم در جریان بازی بتوانیم به گل برسیم و بیشتر تمرکزمان را روی ضربات ایستگاهی بگذاریم که خدا را شکر تا کنون در این مورد خوب عمل کردیم. باز هم تأکید می‌کنم بازیکنان باید توپ را با چند پاس جلو ببرند تا دفاع نفس بکشد.

آشتیانی در مورد اینکه آیا ایران در نیمه دوم امیدی به کسب امتیاز دارد، خاطرنشان کرد: من در نیمه اول برنامه‌ای از آرژانتین برای رسیدن به گل ندیدم، آرژانتین با توجه به بازی ایران مقابل نیجریه برنامه‌اش را روی حرکت از کناره‌ها گذاشته بود و کمتر می‌بینیم آنها توپ را به عمق بیاورند یا دریبل بزنند. حاج‌صفی نباید موقع حملات در جلو بماند و باید به دفاع کناری‌ها کمک کند. خوشبختانه پژمان منتظری و مهرداد پولادی عملکرد خوبی داشتند و توانستند حملات آرژانتین را دفع کنند.

کارشناس فوتبال ایران در پایان گفت: فوتبال ریسک است و بازیکنان ما نباید بترسند. آنها می‌توانند با چند پاس توپ را به جلو ببرند و موقعیت گل ایجاد کنند. در هر صورت بازی ایران در نیمه اول قابل قبول بود.